Напишете дума/думи за търсене

Ето защо първото правило на родителството е "игнорирай всички правила"

Родителските правила на струват, казва Шарлот Филби, на 34 г., която е опознала напълно "теорията на хаоса", когато става дума за това как тя и нейният съпруг Бърни отглеждат своите три деца - Розабел (7 г.), Джеси (4 г.) и Ксандер (2 г.).

Родителските закони просто не действат при мен, затова и не ги смятам за истина: Никога не съм вярвала, че съм от типа майки, които ще сипят проклятия срещу децата си, защото не могат да си закопчаят колана, сядайки в колата. Преди шест месеца се преместихме при майка ми, тъй като в дома ни течеше ремонт. Оттогава подготовката за училище се превърна в истински филм на ужасите. След като се събуждах в 4:00 часа всяка сутрин, в 9:00 вече бях готова да легна отново. Или просто да намеря убежище някъде.

Невинаги съм била такава. Когато се появи първото ми дете бях на 27 години и работех като редактор във вестник. Можех да реша всеки проблем. Или поне така си мислех. Бях структурирала живота си така, че умело да лавирам между работата и семейството. Ако имаше родителски правила, бях напълно съгласна да ги спазвам. Спомням си, че когато разбрах, че съм бременна, изготвих огромен списък, който представляваше грандиозен план, включващ всичко от раждането до рутинните неща, свързани със съня и храненето.

Седем години по-късно се обръщам назад и чувствам шок, жал и малко яд. Първото ми дете беше от онези, които спят през нощта, подремват, когато бяхме на семеен неделен обяд, но братята ѝ - е, те определено не бяха такива. Днес имам кариера на почасов писател и грижа за три деца, които са весели и щастливи. Но те изобщо не подозират, че моята основна задача е да ги опазя здрави, което на моменти се оказва свръх уморително.

Със съпруга ми описваме родителската грижа като „теорията на хаоса“. Хаос, който се опитваме да навигираме сред безмилостната обстановка от щуротии и пакости. Като започнем от следобедния сън на бебето и стигнем чак до уроците по плуване на големите. И всичко това без да имаме собствен дом. На моменти тези ситуации ни докарват до ръба! Понякога просто се чудиш в какво, по дяволите, си се превърнал, докато гледаш как потомството ти се препира или се опитва да настани котката в стола на куклата. Или когато по-голямото дете прегръща по-малкото, а то му отговаря с удар по главата. В такива моменти, повярвайте ми, предизвикателствата се превръщат в чиста радост.

Най-близките ни приятели често ни питат как се справяме. Отговорът е: запретнали сме панталоните си до шия. Носим заедно тази тежест и правим еднакви жертви. Хаосът надделява над общоприетите родителски правила. Двамата правим много компромиси със себе си – по-малко сън и повече работа например. Да, животът ни не е идеален, но даваме най-доброто, на което сме способни на децата си. Все пак научихме нещо – това няма да продължи вечно. Да, семейството ни е малко лудо, но поне е голямо и най-вече здраво. Нямаме всичко, но в крайна сметка има ли някой, който иска "всичко това" на всяка цена?

Превод от: http://www.marieclaire.co.uk/life/parenting-rules-520269

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ